Davetli Konuşmacılar

Güven BORÇA

Markam A.Ş.

Markalaşma Yolculuğu: Türk Kozmetik Sektörü’nden Vakalar

1962 Eskişehir doğumlu olan Güven Borça, ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra aile şirketi bünyesinde çalışarak patates cipsi üreten bir tesis kurdu ve işletti (1985-1986). Askerlik sonrasında profesyonel hayatı seçerek İpek Kâğıt Karamürsel fabrikasında Ürün Geliştirme Mühendisi olarak işe başladı. 1989 yılında aynı şirketin pazarlama bölümüne geçen Güven Borça, 1991 yılında transfer olduğu Colgate-Palmolive şirketinde 6 yıl süreyle Marka Müdürü ve Pazarlama Müdürü pozisyonlarında görev yaptı. Aynı dönemde marka konusunda yazılar yazdı, konuşmalar yaptı, eğitimler verdi. 1997 yılında marka danışmanlığı yapmaya başladı. Türkiye’nin ilk marka danışmanlık şirketi olan Markam AŞ’nin kurucusudur. Markam, yirmi yılı aşan süreçte 150’den fazla firmaya danışmanlık hizmeti vermiştir, vermektedir. www.markam.com.tr
Güven Borça Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi’nde 15 yıl Marka İletişimi Yönetimi dersi vermiştir. İlk kitabı “Bu Topraklardan Dünya Markası Çıkar mı?” Haziran 2002’de basılmış, toplam on dört baskı yapmıştır. Haftalık Para dergisinde “Reklamlardan Sonra” başlığıyla 2001-2003 yıllarında pazarlama konularında düzenli yazmış ve yazıları aynı adlı kitabında toplamıştır. Diğer kitapları Pazarlama Reçeteleri, Başka Akmerkez Yok, Marketing Recipes, Marka ve Yönetimi, İleri Dönüşüm Kutusu ve Ballı Fındık’tır.

Prof. Dr. Öztekin ALGÜL

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi

“Kozmetik ve Yapay Zeka”

Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olan Prof. Dr. Öztekin Algül, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini aynı fakültenin Farmasötik Kimya Anabilim Dalında tamamladı. Bir dönem serbest eczacılık yaptı. 1996-1997 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri Iowa Üniversitesinde araştırmacı olarak çalıştı. 2002 Yılında Mersin Üniversitesi Eczacılık Fakültesi kurucu öğretim üyeleri arasında yer aldı. 2002-2005 yılları arasında davetli araştırmacı olarak Almanya’da farklı üniversitelerde çalıştı. 2010 yılında Amerika Birleşik Devletleri Connecticut Üniversitesinde bilimsel araştırmalarına devam etti. 2008 Yılında Doçent ve 2013 yılında Profesör oldu.
Prof. Dr. Öztekin ALGÜL’ün ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde ve toplantılarda sunulmuş 100’ün üzerinde bilimsel makalesi ve yayımlanış 3 adet kitabı bulunmaktadır. Yeni ilaç adayı bileşiklerin yapay zeka yöntemi ile tasarımı ve geliştirilmesi ve farmakovijilans konuları bilimsel çalışma alanları arasındadır. Ayrıca, sağlık alanında uzaktan eğitim konusunda da çalışmalar yapmaktadır.
Mersin Üniversitesi bünyesinde Bölüm Başkanlığı, Anabilim Dalı Başkanlığı, Dekan Yardımcılığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Komisyon Üyeliği, Sağlık Bakanlığı bünyesindeki çeşitli kurul Üyelikleri ve TÜBİTAK Danışma Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmüştür. Halen Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanlığını ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Ruhsat Komisyon Üyelikleri görevlerini sürdürmektedir.

Prof. Dr. Nazan DEMİR

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi

“Geçmişten günümüze beden boyama ve kullanılan renklerin kimyası”

Prof. Dr. Emel ERDAL ÇALIKOĞLU

Hibiotek & Özel Sağlık Hastanesi

“Böcek biyoteknolojisinden kozmetik hammadde geliştirme yolculuğumuz”

Dr. Çalıkoğlu 1995 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuş ve 1998 yılında da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalından uzmanlığını almıştır. 2000 yılında İsviçre hükümeti tarafından burslu olarak ödüllendirilen Dr. Çalıkoğlu, Cenevre Kantonu Üniversite Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nde bir yıl süre ile çalışmıştır. Çeşitli özel hastanelerde dermatoloji bölümlerini kuran Dr. Çalıkoğlu, 2016-2018 yılları arasında Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır. Dr. Çalıkoğlu 2018-2020 yılları arasında Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı, Dahili Tıp Bölümleri Başkanı ve Tıp Fakültesi Dekan yardımcısı olarak görev yapmıştır.
Dr. Çalıkoğlu 2020-2023 yılları arasında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Dermatoloji Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Dermatoloji Anabilim Dalı bünyesinde 2022 yılında Tıbbi Estetik ve Kozmetoloji Ünitesini kuran Dr. Çalıkoğlu üniversitenin çeşitli etik kurullarında ve Depark Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Prof. Dr. Çalıkoğlu 2022 yılında Tübitak Bigg proje desteği kapsamında “BSF larvalarından Sürdürülebilir ve Çevre dostu Kozmetik Hammaddesi Üretilmesi” projesi ile Depark bünyesinde Hibiotek isimli bir Anonim Şirket kurmuştur. Dr. Çalıkoğlu’nun bu projesi aynı zamanda İzmir kalkınma ajansı tarafından verilen “Mavi yeşil dönüşüm” proje desteğini almaya hak kazanmıştır. 
Dr. Çalıkoğlu ve arkadaşları 2021 yılında yaptıkları sosyal sorumluluk projeleri ile TİSK’in Ortak Yarınlar yarışmasında sürdürülebilir yaşam kategorisinde birincilik ödülü almışlardır. Ayrıca Tübitak Bigg projesinin çıktısı olan geliştirdikleri kozmetik hammadde için patent başvurusunda bulunmuş ve bu patent ISIF Teknofest 2023 Buluş Fuarında bronz madalya almıştır. 2023 yılında üniversiteden emekli olan Dr Çalıkoğlu halen İzmir Özel Sağlık Hastanesinde görev yapmaktadır.
2010-2018 yılları arasında Türk Dermatoloji Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve Türk Dermatoloji Derneği sekreteri olarak görev yapan Dr. Çalıkoğlu, 2018-2021 yılları arasında Türk Dermatoloji Derneği’nin başkanlığını yürütmüştür. Halen Türk Dermatoloji Derneği Teledermatoloji çalışma grubunun başkanıdır. Prof. Dr. Çalıkoğlu Avrupa Dermatoloji Board sınavları düzenleyen UEMS’in Türkiye temsilcisidir.
Profesör Çalıkoğlu’nun 100’ün üzerinde yayınlanmış bilimsel makalesi ve kitap bölümü bulunmaktadır. Çok sayıda ulusal ve uluslararası bilimsel toplantıya konuşmacı olarak davet edilmiştir. Çok iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Evli ve iki erkek çocuk annesidir.

Prof. Dr. Aslı KAPTANOĞLU

Özel Dermatoloji Kliniği

Deri mikrobiomu ve kozmetikler

Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra girdiği Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 1995 yılında bitirdi. 1996-2000 yılları arasında Ege Üniversitesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamlayarak 2000 yılında uzman oldu. Yaptığı bilimsel ve akademik faaliyetlerle 2012 yılında Doçent ve 2019 yılında Profesör ünvanı aldı.
2001-2010 yılları arasında Ankara’da Özel Bayındır Hastanesinde dermatoloji uzmanı olarak özellikle lazer tedavileri, dermatolojik cerrahi ve kozmetik işlemlere odaklı olarak çalıştı. 2010 yılında KKTC Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı’nın kuruculuğunu üstlendi ve 2015 yılına kadar bölüm başkanı olarak görev yaptı.
2016 yılından itibaren çalışmalarına İstanbul’da Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı’nda devam eden Kaptanoğlu, bu üniversitede dermatoloji profesörü olarak deri tümörleri ve onkolojisi, dermatolojik cerrahi ve kozmetik dermatoloji birimlerinin sorumluluğunu yürütmüştür. 2024 yılında emekli olarak çalışmalarını İstanbul Ataşehir’de özel kliniğinde sürdürmektedir

Prof. Dr. Mustafa SOYLAK

Erciyes Üniversitesi

Kozmetik ürünlerinde eser bileşen analizleri

1967’de Kayseri’de doğdu. Erciyes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünü, 1988’de bitirdi. Erciyes Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde 1990 yılında Yüksek Lisansını ve 1993 yılında da Doktorasını tamamladı.
1989’de Erciyes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümüne Araştırma Görevlisi, 1995’de Yardımcı Doçent, Kasım 1997’de Doçent, Mart 2003’de Profesör oldu. 2019 yılından itibaren Erciyes Üniversitesi Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğünü yürütmektedir.
Web of Science kapsamındaki Yayın sayısı 760, Web of Science H indeksi 113’dir.  Çalışma alanı ile ilgili üç kitabı, beş kitap bölümü ve iki ders notu bulunmaktadır. International Journal of Environmental Analytical Chemistry, Arabian Journal of Chemistry, Turkish Journal of Chemistry, Journal of Nanostructure in Chemistry ve Journal of Hazardous Materials gibi SCI kapsamındaki çeşitli dergilerin Editorial Board ‘ında yer aldı. Dört ciltlik Comprehensive Sampling and Sample Preparation (Elsevier, 2022) kitabının Baş Editörüdür.
1997 yılında TÜBİTAK burslusu olarak Cordoba Üniversitesi’nde (İspanya) eser element zenginleştirme ve akışa enjeksiyonlu teknikleri üzerinde çalışmalar yaptı. Brezilya, İsapanya, Slovakya, Iran, Suudi Arabistan, Pakistan, Endonezya, Kuveyt, Azerbaycan ve Mısır’dan çeşitli araştırma grupları ile ortak çalışmalar sürdürmektedir. Bu ülkelerden 20’den fazla araştırmacı TUBİTAK ve kendi ülkelerinin desteği ile Prof. Dr. Soylak’ın laboratuvarında doktora ve doktora sonrası araştırmaları için çalışmışlardır. 13 Doktora, 47 Yüksek lisans çalışmasına danışmanlık yapmıştır. 14 adet TUBITAK projesinde çalışmıştır.
2010-2016 yılları arasında King Saud Universitesi-Suudi Arabistan’dan aldığı özel davetle ziyaretçi profesör olarak çalışmıştır. 2018-2019 yılları arasında Yakın Doğu Üniversitesi- KKTC ‘inde ziyaretçi profesör olarak bulunmuştur.
Prof. Dr. Mustafa Soylak çalışmalarında insan sağlığını yakından ilgilendiren ve toksik eser veya ultra eser ağır metallerin, organik kalıntı ve kirliliklerin tayini öncesi kimyasal analizin en önemli basamağı olan örnek hazırlama ile onu izleyen tayin basamağında aletten alete değişen problemlerin giderilmesi amacıyla farklı mekanizmalara dayanan ayırma/önderiştirme yöntemleri üzerine yoğunlaşmıştır.
2014-2019 yılları arasında Clarivate Analytics (Thomson Reuters) tarafından hazırlanan “Dünyanın En Nüfuzlu Bilim İnsanları” listesinde yer aldı.
2001 TÜBİTAK Teşvik Ödülü ve 2017 yılı Girişimci İşadamları Vakfı “Yılın Girişimci Akademisyeni” sahibidir. Türkiye’nin en büyük bilimsel ödülü olan TUBİTAK Bilim Ödülü “ Analitik Kimya alanında önderiştirme ve ayırma yöntemlerinde özellikle katı faz ekstraksiyonu (özütlemesi) ve mikroekstraksiyon konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları” nedeniyle 2020 yılında Dr. Soylak a verilmiştir. 2021 İlim Yayma Vakfı İlim Yayma Ödülü almıştır.
TÜBİTAK’tan alınabilecek en yüksek proje programı olan TUBİTAK BİDEB  2247/A Ulusal Lider Araştırmacılar Programı’ndan 2021 yılında proje almıştır. 2020 yılında Türkiye Bilimler Akademisi (TUBA) Asli Üyesi seçilmiştir.

Prof. Dr. Gülgün YENER

İstanbul Üniversitesi

Prebiyotik ve postbiyotiklerin kozmetolojide kullanımı

Prof. Dr. Gülgün Yener 1981’de Üsküdar Amerikan Koleji’nden 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olmuştur. Doktora derecesini aynı fakültede 1990’da ‘’Plastik Kaplarda İlacın Adsorpsiyonu’’ başlıklı tez ile almıştır.
İngiltere Cardiff’te 1996’da Welsh School of Pharmacy’de Prof. Dr. Jonathan Hadgraf‘ın yanında “Güneşten koruyucuların deriden penetrasyonu” konusunda dört ay süreyle araştırmalar yapmış ve bu dönemde Tübitak aracılığı ile Royal Society Bursu kazanmıştır. 1998’de doçent, 2004’de Profesör olmuştur. Prof. Dr. Yener, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde yirmi üç yıldır Kozmetoloji Bilim Dalı başkanlığını yürütmektedir. İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Eczacılık Fakültesi Yönetim Kurulu ve Fakülte Kurulu üyeliklerinde bulunmuştur.
Kozmetoloji yüksek lisans programının yürütücüsüdür. Tamamlanmış beş doktora yirmi iki yüksek lisans tezinin danışmanlığını yapmıştır.
Prof. Dr. Gülgün Yener’in yedi kitap bölüm yazarlığı, yüzden fazla araştırma makalesi, derlemesi ve Uluslararası kongrelerde sunulmuş seksen adet sözlü ve poster bildirisi vardır. Tübitak projeleri yürütmüş olup çalışmaları patentlenme sürecindedir. Temel arştırma alanları; transdermal sistemler, mikro ve nanopartiküler taşıyıcı sistemlerin formülasyonu, uzun etkili dozaj şekilleri ve kozmetiklerin deriden penetrasyonu konularını kapsar.

Doç. Dr. Sibel BAYIL

Gaziantep Üniversitesi

Kozmetikte Yeşil Dönüşüm

Kimya lisansı, Biyokimya yüksek lisansı ve Moleküler Genetik doçentliği olan hocamız kozmetik ürünlerinde kullanılan hammaddelerin insan ve çevre sağlığı için olumsuz etkileri, çevre bilinci açısından sürdürülebilir ürünlerin tercih edilmesi konuları ile ilgili yeşil kozmetik alanında çalışmalar yürütmektedir. Ayrıca bitkisel kozmetik ürünlerinin de UV ışınlarından kaynaklı DNA koruyuculuğu yönünden incelenmesi ve UV ışınlarına karşı doğal koruyuculuğu olan yeşil kozmetik ürünleri üzerinde çalışmalar yürütmektedir.

Doç. Dr. Gülşah GEDİK

Trakya Üniversitesi

“Eko-Sorumlu ve Temiz Güzellik”

18 Mart 1974 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlköğretim ve liseyi Eskişehir’de okumuş ve Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirmiştir. Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalında doktorasını tamamlamıştır. Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Farmasötik Nanoteknoloji Anabilim Dalının kurulmasına öncülük etmiştir. Partiküler Formülasyonlar, İlaç Taşıyıcı Sistemler, Nutrisötikler, Sürdürülebilir Farmasötikler, Clean Beauty alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.
Dr. Öğr. Üye. Gülşah Gedik’ in yurtiçi ve yurtdışı dergilerde 22 makale, ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılarda 55 bildiri, uluslararası 1 kitap bölümü yayınlanmıştır. ESCI’ ye kayıtlı Journal of Research in Pharmacy ve EBSCO ya kayıtlı Acta Medica Balkanica dergilerinin bölüm editörlüğünü yapmaktadır. 2022 yılında Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Pharmaist 2022 Fuarına Seçilen Buluş Sahibi, 2019 yılında 3. Trakya Proje Pazarı Finalistliği ve 2013 yılında Marmara Üniversitesi Bilimsel Yayın Ödülünü kazanmıştır. 1 incelemeli olmak üzere 2 patenti bulunmaktadır. Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarında çalışan genç kadınları ve sektör liderlerini dijital bir platform üzerinden bir araya getirmeyi amaçlayan Milyon Kadına Mentorluk programının aktif bir üyesidir. Halen Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Teknoloji Anabilim dalında görev yapmaktadır.

Dr. Öğr. Üyesi Salih DENLİ

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi

Kozmetik Ambalaj Tasarımında Kullanılan Göstergelerin Hedef Kitle Üzerindeki Etkisi

1966 da doğdu. 1990 da Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nden mezun oldu. 1997 de Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Anasanat Dalında Yüksek Lisans yaptı. 2004 de Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Grafik Anasanat Dalı Sanatta Yeterlik / Doktora yaptı.
Reklam, tasarım sektöründe grafik tasarımcı ve sanat yönetmenliği yaptı. Karikatür, afiş, illüstrasyon, grafik tasarım proje ve litografi yarışmalarında çeşitli ödüller aldı. Kişisel sergiler açtı ve sanat etkinlikleri yaptı; yurtiçi ve yurtdışında karma sergilere katıldı. Panel ve sempozyumlarda yer aldı, dijital illüstrasyon, ekslibris tasarımı ve karikatür konularında çalıştaylar düzenledi. İstanbul Ekslibris Derneği onur üyesidir.
Halen, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü’nde Öğretim Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Erdem BİÇER

Reklam Denetim 1 Dairesi Başkanı, Ticaret Bakanlığı

“Kişisel bakım ve kozmetik ürün reklamlarına ilişkin düzenlemeler ve Reklam Kurulu”

Erdem BİÇER, lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Kamu yönetiminde tamamlamıştır. 2008 yılında Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü’nde uzman yardımcısı olarak başladığı mesleki kariyerine aynı birimde Reklam Denetim Dairesi Başkanı olarak devam etmektedir. Tüketici sözleşmeleri ile ilgili çok sayıda yasal düzenleme çalışmalarına katkı sağlamış, 6502 sayılı Kanun ve uygulama yönetmeliklerine ilişkin devre tatil, paket tur, reklam vb konularda çok sayıda sektörel paneller ile uzman yardımcılarının mesleki eğitimlerinde eğitici olarak katkı sunmuştur. Paket tur ve devre tatil sözleşmeleri, internet reklamcılığı konuları başta olmak üzere muhtelif konularda yayımlamış makaleleri bulunmaktadır. Reklam Kurulu çalışmaları kapsamında sosyal medya etkileyicileri ve indirimli satış reklamları, çevresel beyan içeren reklamlara ilişkin kılavuz ve ayrıca sosyal medya reklamlarını tarama projesi çalışmalarını yürütmüştür. İyi derecede İngilizce bilen BİÇER, evli ve iki çocuk babasıdır.

Doğan TAŞKENT

Atabay

Strateji – İnovasyon – Kültür ilişkisi

TR-CH Yönetim Kurulu Üyesi / İnovasyon Uzmanı GİS Mentoru
https://www.linkedin.com/in/dogantaskent
1993 yılında ETH Zürich Elektrik Mühendisliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, elektrofizik ve teknoloji MBA konularında yüksek lisans dereceleri almak için MIT ve Polytechnic Institute of NYU Üniversitesi’nde eğitim aldı. 1998-2005 yılları arasında Lucent Technologies Bell Laboratories’de Fiberoptik Ağ Sistemleri Grubu’nda yöneticilik ve uzman eğitmenlik görevlerinde bulundu. Bu süre zarfında, birçok telekom şirketinin farklı kıtalardaki fiberoptik ağ altyapılarının tasarlanması, yönetilmesi ve hayata geçirilmesi süreçlerinde çeşitli görevler üstlendi. 2006-2007 yıllarında Lucent Technologies İstanbul ofisinde CTO (Teknoloji Başkanı) olarak görev aldı. 2008-2018 yılları arasında Arkan & Ergin Kurumsal Finansman bünyesinde çalıştı ve Türkiye’de telekomünikasyon, yenilenebilir enerji, girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi, teknoloji transferi ortamının oluşturulması ve şirket yapılandırma danışmanlığı yaptı. Bu süre zarfında 2500’den fazla startup projesini değerlendirdi, 300’den fazla startup’a mentorluk yaptı ve 100’den fazla startup şirketinin kurulmasına katkı sağladı. Ayrıca, 55’ten fazla teknoloji transfer ofisi ile iş birliği gerçekleştirdi. Toplamda 200’den fazla sınıf içi seminer ve konuşmada 10,000 kişiye ulaştı. Ayrıca, MIT Enterprise Forum Türkiye’nin kurucu başkanlığını üstlendi ve Ege Üniversitesi Teknopark’ın kurucu yönetim kurulu üyeliği gibi birçok önemli pozisyonda görev aldı. Şu anda, Atabay İlaç ve İnce Kimyasallar A.Ş.’de Ar-Ge ve İnovasyon sorumlusu olarak çalışmakta, İZMİR Biyotip ve Genom Merkezi (IBG) yönetim kurulu üyesi ve Küresel İlişkiler Forumu yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Berk ÖZDEMİR

Omega CRO

Kozmetik Klinik Araştırmalar

1979 Ankara doğumlu olan Berk Özdemir, 2003 yılındaGazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Kimya Mühendisliği’nden mezun olmuştur. 2006 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yönetim ve Organizasyon Bölümünü özel öğrenci olarak bitirmiştir. 2013 yılında Anadolu Üniversitesi, Ön Lisans, Sağlık Kurumları İşletmeciliğinden mezun olmuştur.
1997 yılında çalışma hayatına başlayan Berk Özdemir, 1999 yılında Türkiye’nin ilk Sözleşmeli Araştırma Kuruluşu olan Omega CRO’da çalışmaya başlamıştır. 2009 yılında kurulan SAKDER’in (Sözleşmeli Araştırma Kuruluşları Derneği) kurucu üyesi ve başkanı olup, halen Avrupa CRO Federasyonu (The European CRO Federation-EUCROF) yönetim kurulunda yer almaktadır.
Omega CRO’da çalışmaya başladığından bu yana 1.000’den fazla klinik çalışmanın tasarım, yönetim ve analiz aşmalarında yer almıştır. 2020 yılında ortaya çıkan Covid-19 pandemisiyle birlikte Coronovac ve Turkovac aşılarıyla ilgili klinik ve gözlemsel çalışmaların tasarım, yönetim ve analizlerini yapmaktadır.
www.omega-cro.com.tr

Scroll to Top